Volarant Hata Kodu 40 Hata

Volarant hata kodu 40 hatası neden kaynaklanıyor?

Riot Game tarafından projelendirilip yapılan bu oyun çok oyunculu stratejik bir oyundur. Pandemik sebeplerden dolayı evlerinde olan çoğu oyun sever Volarant  oynarken yada oyuna giriş esnasında   Volarant hata kodu 40” hatasını almaktalar ve oyuna girememekteler.

Volarant Hata Kodu 40 Hata
Volarant Hata Kodu 40 Hata

2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlanan bu oyun her yeni oyun gibi bir takım sistemsel hataları beraberinde getirdi ki online ve çok oyunculu oyunlarda bu tür hatalar oldukça yaygın gözükmektedir. Bu hataların da çözümü oldukça basit müdahaleler ile giderilebilmektedir.

Ayrıca geniş bir kitleye ev sahipliği yapması Volarant hata kodu 40 ve buna benzer hata kodlarını vermesi oyunun yeni olmasına ve çok oyunculu olmasına bağlanarak doğal olarak karşılandı.

1. Yol Volarant hata kodu 40 hata çözümü kesin sonuç 

Bildiğimiz üzere online sunucular üzerinden hizmet veren bu tarz bir oyunda bakım çalışmaları sıklıkla olmaktadır.

Bakım çalışması sonrasında, oyuna giriş esnasında Volorant hata kodu 40 hatasını alıyorsak yada sürekli olarak bu hata mevcutsa birinci önceliğimiz oyundan çıkış yapıp internet bağlantısını kesmek.

Eğer sorun devam ediyorsa oyunda aldığımız hata bu şekilde çözümlenmezse ikinci seçenekse, bilgisayarınızı kapatıp açmaktır.

Volarant hatası alan kullanıcılarımızın hata çözümü ise oyunu tekrar silip yüklemeleri yada vanguar’dı  kaldırdıktan sonra tekrar valorant’ı açmak yönünde olduğudur. Bu şekilde de valorant hata kodu 40  hatasının çözüme ulaştıkları yönünde bizleri bilgilendirdikleridir.

Siz değerli kullanıcılarımızın  hata kodu 40 hatası alıp söylediklerimizin dışında bir çözüm yoluna ulaştıysanız bizlerle paylaşabilir yada yorumlara yazarak diğer kullanıcılarımızı da aydınlatarak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Sitemizde mevcut olan diğer hata çözümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

2. Yol Valorant hata kodu 40 hata çözüm teknik anlatım. (Kesin Sonuç)

Valorant hata kodu 40 hata çözümü yüzde yüz teknik olarak çözmek  ve bir daha bu hata ile karşılaşmak istemiyorsanız adım adım talimatları yerine getirelim.

  • Öncelikle oyun ana sayfa bölümünden servislere gidiyoruz ‘vgc’ dosyasını arayıp buluyoruz.
  • Faremiz ile üzerine gelip sağ tık yapıp özelliklere gidiyoruz.
  • Sonrasında startup bölümüne giderek manual bölümünü disabled yapalım yani engelleyip apply tusuna basalım  uygulaya diyelim ve ok bölüne basarak buradan çıkış yapalım.
  • Tekrardan ‘vgc‘ üzerine gelip faremiz ile sağ click yapalım startup bölümünde disabled yani engelle yaptığımız alanı şimdide otomatik  olarak seçelim ve apply akabinde ok işaretine basarak işlemi bitirelim.

Son aşamada ise ‘vgc’ dosyamıza faremiz ile çift tıklayalım. Start tuşuna basalım yüklenme işleminin bitmesini bekleyelim. Yükleme işlemi bittikten sonra Valorant oyunumuza giriş yapalım.  sorununu hatacozum.com aracılığıyla sonsuza dek çözmüş olacaksınız. Eğer hatanız çözüme kavuşmadıysa Valorant Destek  hizmetlerine erişebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir