Hata Çözüm
Hatalarınızın Çözümü Burada!

The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild PC’de Nasıl Oynanır?

10.603

“The Legend Of Zelda Breath Of The Wild PC de nasıl oynanır?” Sorusuna yanıt mı arıyorsunuz? Öyleyse, doğru yere geldiniz. Bu makalede, The Legend Of Zelda’yı Windows PC’de oynamanın tüm olası yollarını öğreneceksiniz.

Eğer gerçek bir oyuncuysanız, The Legend Of Zelda Breath Of The Wild‘ı duymuş olmalısınız. Video oyun franchise tarihinin en başarılı oyunlarından biridir. Bu oyunun adı, çizgi romanlardan televizyona kadar medyada her yerdeydi.

Ancak ne yazık ki, bu oyun doğrudan PC’de oynanamaz ve bu nedenle bunu yapmak için bazı alternatif yollara ihtiyacınız var. Windows PC’de Breath Of The Wild oynamanın yollarını arıyorsanız, bu makaleyi sonuna kadar okumalısınız.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild Nedir?

The Legend of Zelda Breath of the Wild‘ı daha önce duyduysanız, bu yaygara neyle ilgili olduğunu düşünüyor olmalısınız. Bu oyun, mükemmel oynanışı ve başarılarıyla oyuncuların aklını uçurdu.

 • Çıkış Tarihi: 3 Mart 2017
 • Yayıncı: Nintendo
 • Geliştirici: Nintendo
 • Oyuncular: 1 Oyuncu
 • Tür: Rol Yapma, Macera, Aksiyon
 • Oyun Dosyası Boyutu: 14.4GB
 • Desteklenen Oynatma Modları: Masaüstü, TV ve Elde Taşınabilir Mod

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo tarafından geliştirilen ve yayınlanan maceralı bir hayatta kalma video oyunudur. Bu oyun, Hyrule adında hayali bir şehirde kıyamet sonrası ortama dayanmaktadır.

Oyunda gösterilen manzara çok büyük ve oyuncuların şehrin çevresiyle etkileşime girmesine izin veriliyor. Oyunun bu serisinde, dönüm noktası bulmacalar, gizemler, gizli hazineler, gizli düşman kampları ve çok daha muhteşem şeylerle dolu.

Yani, basit bir deyişle, bu büyülü bir yolculuk ve oyuncuların bundan sonra neden çıldırdığına şaşmamalı

The Legend of Zelda Breath of the Wild PC’de Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri
Yani, bu oyunu satın almayı ve oynamayı da düşünüyorsanız, buna değer olmalıyım. Peki ya bu oyunu PC’de oynamayı planlıyorsanız?

Telaşa gerek yok! PC’de The Breath of the Wild oynamanın bazı yolları vardır. Ancak herhangi bir şey yapmadan önce, sisteminizin bu oyunu PC’de oynamak için yeterli gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: KB3135445 platform güncellemesine sahip Windows 7
 • İşlemci: AMD Vishera FX-6350 3.9GHz veya üzeri, Intel Pentium Dual-Core G4400 3.30GHz veya üzeri
 • Ram: 4 GB
 • Boş Sabit Disk Alanı: 6 GB
 • Grafik Kartı: ASUS Radeon R7 250; NVIDIA GeForce GTX 750 veya üstü

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 8.1 (64-bit)
 • İşlemci: AMD Altı Çekirdekli CPU; Intel Dört Çekirdekli İşlemci
 • RAM: 6 GB
 • Boş Sabit Disk Alanı: 8 GB
 • Grafik Kartı: ASUS Radeon R7 250; NVIDIA GeForce GTX 750 veya üstü
 • Grafik Belleği: 2 GB

The Legend of Zelda Breath of the Wild PC’de Nasıl Oynanır?

Windows PC’de The Legend of Zelda BOTW oynamak için çok sınırlı seçenekler var. Ama neyse ki, bir şey hiç yoktan iyidir. The Legend of Zelda Breath of the Wild’ı PC’de oynamak için aşağıda verilen yöntemlere göz atın.

NES Akış Sitelerini Kullanma

Oyunlarınızı doğrudan tarayıcınızdan oynamanın keyfini çıkarabilmeniz için hala eski retro oyunları barındıran birkaç web sitesi vardır. Bu web siteleri, “The Legend of Zelda Breath of the Wild” da dahil olmak üzere Nintendos tarafından geliştirilen en iyi klasik oyunları sunar. Eh, bu web sitelerinin yasallığı hala tartışmalı.

Nintendo, telif hakkı ihlali gerçeği nedeniyle bu tür web sitelerine karşı her zaman katılığı ve agresif doğasıyla bilinir. Her zaman bu tür web sitelerini aramaya devam ederler ve onları Nintendo tarafından yetkilendirilen oyunları kaldırmaya zorlarlar.

Dolayısıyla, bu oyunu PC’de oynamanın bu yolu kalıcı bir çözüm değildir, çünkü web siteleri oyunu Nintendo’nun görüşüne girdikten sonra herhangi bir zamanda kaldırabilir.

Bunun dışında, bu akışlı web sitelerinden oyun oynamanın bazı dezavantajları var. Oyuncuların oyunları ücretsiz oynamalarına izin verdiklerinden, bir sürü pop-up reklamla uğraşmanız gerekir. Ayrıca, bu web sitelerinden bazıları, bazı güvenlik açıkları olan Flash Player kullanır.

İlginizi Çekebilir: Windows 10 Güncelleme 99 da Kaldı Hatası Çözümü

Emülatörleri Kullanarak The Legend of Zelda Breath of the Wild PC’de oynayın

Bu oyunu PC’de oynamanın bir başka olası yolu da emülatörü kullanmaktır. Bunu yaparken, bu iki şeye sahip olmanız gerekir – Birincisi bir ROM ve ikincisi bir emülatördür.

Windows 10’da Breath of the Wild oynamanın en iyi yolu olarak kabul edilir. Yani, bu oyunu PC’de oynamak istiyorsanız, bir NES emülatörüne ve ROM’a sahip olmalısınız.

Şimdi, PC’de The Legend of Zelda Breath of the Wild’ı taklit etmek için hangi emülatöre ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olmalısınız. Bu oyunu oynamak için kullanılabilecek tek bir emülatör olduğunu bilmekten çok mutlu olmayacaksınız – CeMu emülatörü.

Wii U ve Nintendo Switch oyunlarını sağlayan ve kullanıcıların bu oyunları Windows PC’de oynamasına izin veren en iyi emülatörlerden biridir. Bu emulatörü kullanmadan önce, sisteminizin minimum gereksinimleri karşıladığından emin olun.

Şimdi, denetleyici girişlerine gelen CeMu emülatörü, DRC, klasik ve profesyonel denetleyici, klavye, USB denetleyiciler ve yerel destekli Wiimotes gibi çok çeşitli öykünülmüş seçenekler sunar.

CeMU emülatörü sayesinde, Windows PC’de The Legend of Zelda BOTW oynamak mümkün ve daha kolay hale geldi. Ancak, yakın zamanda CeMU tarafından piyasaya sürülen Clarity FX paketini kullanarak bunu daha da iyi hale getirebileceğinizi biliyor musunuz? Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yani, bu emülatörün kullanıcıların en sevdikleri oyunları PC’de oynamalarına nasıl yardımcı olduğunu görüyorsunuz. CeMU emülatörünü resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Sonuç

Bu oyunu bir oyun konsolu üzerinden PC’de oynamayı tercih ediyorsanız, bu kılavuzu okuduktan sonra tüm sorularınız yanıtlanacaktır. Şimdi, PC’de The Legend of Zelda Breath of the Wild oynamak için yukarıda tartışılan yollardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Bu oyunu PC’nizde oynarken, gecikme / çökme sorunuyla karşılaşabilir. Birçok oyuncuyla oldu. Aynı şey sizin de başınıza gelirse, Game Booster’ı kullanmanız önerilir. Diğer oyun sorunlarıyla birlikte oyun deneyiminizi artıracaktır.

Şimdi, verilen yöntemlerden herhangi birini denediyseniz, bu oyunu oynamak için hangi yöntemi seçtiğinizi bize bildirme sırası sizde.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul et Gizlilik Politikamızı Oku