Hata Çözüm
Hatalarınızın Çözümü Burada!

PUBG Mobil Cihaz Desteklenmiyor Hatası

2.828

BlueStacks, PC’de mobil oyunlar oynamak için en iyi Android emülatörlerinden biridir. Hızlıdır, güvenilirdir ve yüksek çözünürlüklü grafikleri destekler, ancak yine de bazen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En sık bildirilen sorunlardan birisi de, PUBG Mobil Cihaz Desteklenmiyor Hatası.

PUBG, tüm dünyada en popüler mobil oyunlardan biri haline geldi. Bu çok oyunculu oyun 2018’de Tencent oyunları tarafından yayınlandı. O zamandan beri milyonlarca oyuncu bu platforma katıldı ve özellikle Android emülatörleri aracılığıyla PC’de oynanmak popüler oldu.

Aslında birçok kişi BlueStack’i sadece PUBG oynamak için indirir. Bu nedenle, bu hatayı aldığınızda ne kadar sinir bozucu olduğunun farkındayız. Ancak endişelenmeyin, bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

PUBG Mobil Cihaz Desteklenmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Çoğu zaman sorun cihazınızdadır. Başka oyunlar oynayabilirsiniz, ancak PUBG’yi desteklemek için yeterli kaynağa sahip olmayabilir.

RAM ve CPU çekirdeklerini artırın

Belki de masaüstünüzün belleği ve CPU gücü, PUBG’nin güç ve belleğe aç özelliklerini destekleyemiyordur. BlueStacks’ın daha fazla kaynak kullanmasına izin vererek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Bu değişiklikleri BlueStacks’in ayarlarında yapabilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz.

  • Hamburger simgesine tıklayarak ayarlara gidin
  • Şimdi, Engine’e tıklayın
  • Ardından, kaydırıcıyı artırarak RAM’i artırın
  • Açılır menüden daha fazla CPU çekirdeği ekleyin
  • Ayarları kaydet

En az 4 GB RAM ve 4 CPU çekirdeği ekleyin. Ayrıca, bunun yalnızca PC’niz sanallaştırma teknolojisine izin verdiğinde işe yarayacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir : The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild PC’de Nasıl Oynanır?

Grafik Performansını Değiştirin

Belki de sisteminiz oyunun ihtiyaç duyduğu yüksek çözünürlüklü grafikleri desteklemiyordur. Bunu değiştirmek oldukça kolaydır ve bunu şu şekilde yaparsınız:

  • Hamburger simgesine tıklayarak ayarlara gidin
  • Şimdi, Engine sekmesine gidin
  • Grafik Motoru altında, Performans modunu ve OpenGL’yi kontrol edin
  • Son olarak, Ayarları Kaydet’i tıklayın.
  • Şimdi, PUBG oynamayı deneyin ve umarım Cihaz Desteklenmeyen Hatasını bir daha görmemelisiniz.

BlueStacks’i En Son Sürüme Güncelleyin

Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, mevcut BlueStacks’ın en son sürümüne yükseltmeniz gerekir.

Daha yeni sürümler genellikle önceki sürümlerdeki hataları çözer ve bu da büyük olasılıkla PUBG oynarken karşılaştığınız hatayı çözecektir. Daha yeni bir sürüm sunup sunmadıklarını kontrol etmek için BlueStacks web sitesine gidin veya buradaki listeden farklı bir Android öykünücüsü deneyin.

İyi haber: PUBG veya diğer oyunları tekrar indirmenize gerek kalmadan şimdi kolayca yükseltebilirsiniz. Önceki sürümü kaldırıp tüm ilerlemenizi ve indirmelerinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Grafik Sürücüsünü Güncelleyin

Ayrıca grafik sürücünüzü güncellemeyi de denemelisiniz. Bazen eski grafik sürücüleri BlueStacks’ı yavaşlatabilir veya hatalara neden olabilir.

Otomatik Windows Güncellemelerini etkinleştirdiyseniz, büyük olasılıkla en son grafik sürücüsüne sahip olacaksınız. Bunu yapmazsanız, grafik kartı üreticinizin resmi web sitesine giderek manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Sonuç

PUBG Mobil Cihaz Desteklenmiyor Hatası normaldir ve çözülmesi kolaydır. PUBG’nin keyfini çıkarmak için, onu desteklemek için yeterli bellek, depolama ve CPU gücüne sahip bir bilgisayardan oynadığınızdan emin olun. Hata olmadan çok daha iyi bir deneyim yaşayacaksınız.

Ve bu tür hatalar görürseniz, sorunu hızlı bir şekilde çözmek için yukarıdaki adımları izlemeyi deneyin.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul et Gizlilik Politikamızı Oku