Hata Çözüm
Hatalarınızın Çözümü Burada!

Playstation İçin En İyi Dövüş Oyunları 2022

1.256

Dövüş oyunları, 1980’lere dayanan konsollar ve oyun salonları için temel bir oyun haline gelmiştir. Dünden bugüne oynayabileceğiniz en iyi dövüş oyunları nı listeledik. 

Türün popülerleşmesine yardımcı olan Karate Champ gibi oyunlar olsa da , takip eden otuz yılda Dövüş oyunlarının tonunu gerçekten belirleyen 1987’deki Street Fighter oldu.

UFC gibi dövüş sanatları da dahil olmak üzere çok çeşitli spor dallarında bahis oynamayı seviyorsanız, bu oyunlardan bazılarını kesinlikle biliyor veya tanıyorsunuz. 

Bugün PlayStation oyuncuları için seçilebilecek çok sayıda dövüş oyunu var, peki hangilerini oynayacağınıza nasıl karar vereceksiniz? İşte PlayStation’da bulunan en iyi Dövüş oyunları ndan beşi.

Street Fighter V: Champion Edition

en iyi Dövüş oyunları

Dövüş oyunları için diğerlerinden daha fazlasını yapan franchise ile başlayalım Street Fighter V: Arcade Edition. Seriyi türün en iyi oyunları arasına yükselten oyundur. 

Street Fighter V’in kendisi iyi bir oyundu, ancak V oyuncularına ücretsiz bir eklenti olarak sunulan veya bir paket olarak satın alınabilen Arcade Edition’ın piyasaya sürülmesi, onu daha eksiksiz bir oyun haline getirdi. Sadece Arcade Edition’da sunulan tüm karakterler değil, aynı zamanda her biri önceki Street Fighter sürümlerine dayanan, oynamak ve yenmek için beş farklı arcade sürümü içeriyor.

Bu nedenle, tek oyunculu, yerel ve çevrimiçi çok oyunculu modların hepsi çok iyiyken, oyunu hem ciddi hem de sıradan oyunculara çekici kılıyor. 

Arcade Edition’ı almanın bir başka nedeni de , Fight Money biriktirerek V’deki karakterlerin kilidini açma sıkıntısından kaçınmaktır . Sadece Fight Money’i oluşturmak için hikaye moduna sayısız saat ayırma olasılığı çoğu oyuncuya çekici gelmiyor, bu yüzden hepsini atlayın ve doğrudan Arcade Edition’a gidin. Bu özellik oyunun en iyi dövüş oyunları arasına girmesini sağlıyor.

Tekken 7

en iyi dövüş oyunları

 

Geliştiriciler Bandai Namco Studios, efsanevi Tekken 3’ün zirvesine tam olarak ulaşamasa da, Tekken serisi, 1995’teki ilk çıkışından bu yana PlayStation’da bir dayanak noktası olmuştur Başlıklar arasındaki beş yılın ardından Tekken 7’nin piyasaya sürülmesi için beklenti yüksekti ve hayal kırıklığına uğratmadı.

2015’teki orijinal arcade sürümünün ardından, Tekken 7 iki yıl sonra PlayStation 4’te konsol sürümü için ayarlandı ve geliştirildi. Oyuncular ve eleştirmenler tarafından büyük eleştiriler aldı.

Tekken 7 , bir 3D dövüş oyunu olarak rakiplerinin çoğundan ayrı durmaya yardımcı oluyor, yani karakterler geleneksel 2D şeritle sınırlı olmak yerine bir 3D arenada özgürce hareket edebiliyor, bu nedenle hareket, dövüşün dövüş kadar büyük bir parçası. Buda Tekken 7 yi en iyi dövüş oyunları arasına sokuyor.

Yenilenmiş öfke sisteminin yardımıyla birinci sınıf oynanış ve mükemmel çevrimiçi platformu sayesinde Tekken 7 , PlayStation’daki en iyi Dövüş oyunları ndan biri olarak kendini kanıtladı.

Guilty Gear Strive

en iyi dövüş oyunkarı

Guilty Gear serisinin altıncı ana sürümü, 2021 yazında PlayStation’ı vurdu ve geliştiriciler Arc System Works, popüler seriyi gerçekten yeni bir seviyeye taşıdı.

Guilty Gear Strive , serinin öncü 2D/3D hibrit hücre gölgeli grafiklerini ve oynanışını geliştiriyor ve önceki favorilere ek olarak yeni karakterler sunuyor. 

Guilty Gear gazileri için , serinin yenilenmesi için yeterince değişiklik yapılırken, Strive , başlangıç ​​özellikleriyle yeni gelenlere hitap etmek için çaba sarf etti. Oynanış ve müziği hem üst düzey hem de hikaye modundan hoşlanan oyuncular bu oyunun sunduklarına bayılacak.

Ancak Guilty Gear Strive’ı rakiplerinden gerçekten ayıran şey, çevrimiçi işlevselliğidir. PlayStation 4’teki herhangi bir dövüş oyunu arasında en iyi çevrimiçi ağ koduna sahiptir ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla savaşmayı kolay ve sorunsuz hale getirir. Bu özellliği sayesinde en iyi dövüş oyunları arasındadır.

Mortal Kombat 11

1990’ların başından beri var olan bir başka klasik dövüş serisi olan Mortal Kombat , yıllar içinde inişler ve çıkışlar yaşadı, ancak en son yinelemesi, hem serinin uzun süredir oyuncuları hem de yeni gelenler için sevilecek çok şey sunuyor.

Mortal Kombat 11’in oyuncuları oynanışa, grafiklere, hikaye moduna ve çok iyileştirilmiş ağ koduna bayılacak, bu nedenle çevrimiçi dövüşler önceki sürümlerden önemli ölçüde daha iyi. Mortal Kombat’ı bu kadar popüler yapan vahşetten keyif almak isteyen oyuncular, 11’de bundan bol bol sizlere sunuyor.

Oyunun uzun süreli ilerlemesi ve kilit açma sistemi eleştiriliyor, ancak arkadaşlarıyla aynı konsolda veya çevrimiçi oynamak için saf bir dövüş oyunu arayanlar için Mortal Kombat 11 ile eşleşebilecek birkaç oyun var. Arkadaşlarınızla keyifli bir akşam geçirmek için bu oyun en iyi dövüş oyunları arasında.

Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball Z , 1989 yılına dayanan ve filmlere, çizgi romanlara ve tabii ki video oyunlarına uzanan ikonik televizyon dizisinden kaynaklanan bir kurumdur.

Guilty Gear yaratıcıları Arc System Works’ün bir Dragon Ball Z dövüş oyunu üzerinde çalıştıkları açıklandığında, büyük bir heyecanla karşılanmış olması şaşırtıcı değil.

Sonuç Dragon Ball FighterZ ve oyun, umutlu beklentiyi fazlasıyla karşılıyor. Hala anime temellerine sadık kalan FighterZ, mükemmel dövüş mekaniği ve erişilebilir kontroller sunarak onu sıradan ve ciddi oyuncular için oynanabilir hale getiriyor. Görseller ve grafikler çarpıcı, çevrimiçi mod ise sağlam, bu nedenle kesintiler sınırlıdır.

Anime dövüş oyunları için Dragon Ball FighterZ kendi başına bir ligde.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul et Gizlilik Politikamızı Oku