Play Store Sunucu Hatası Çözümü

Play Store Sunucu Hatası Server Error Çözümü için kısa bir rehber hazırladık. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızdaki hatayı kısa sürede giderebilirsiniz.

Günümüzde yaklaşık olarak google play store marketi incelendiğinde 120 milyar üzerinde uygulama ve oyun indirilirken; 3 milyar üzerinde’de cihaz aktif olarak android işletim sistemi taşımaktadır.

google play store sunucu hatası
Google play store sunucu hatası

Hal böyle olunca android işletim sistemi kaynaklı hatalar meydana gelebilmektedir ki, bunların en başında hiç kuşkusuz play store sunucu hatası/server error 2021  yer almaktadır.

Play Store  Server/Error Çözümü 2021

Öncelikle android işletim sistemine sahip olan x marka model telefonunuzun

  1. Ayarlar kısmına giderek oradan uygulamalar bölümüne geçiş yapacağız.
  2. Uygulamalar bölümü sonrasında Google Play Store işletim sistemi uygulamamızı bulacağız.
  3. Depolama bölümüne gidiniz
  4. Google Play Store sayfasını açtığımızda veriyi sil/ön bellek alanını temizle seçenekleri çıkıyor olacak her iki alanıda temizleyecğiz.

Google play hizmetleri  ve google play services alanları içinde aynı işlemleri  harfiyen uygulayarak veriyi sil/ ön bellek alanı temizle işlemlerini gerçekleştirdikten sonra play store sunucu hatası server error çözümüne ulaşacağız.

Google play store sunucu bilgisi alınırken hata oluştu hata çözümü nedir ?

Yazımızda bahsettiğimiz üzere play store sunucu  hatası / server error /sunucu bilgi alınırken hata oluştu çözümlerin tamamı benzer çözümler olup aynı prosedür uygulanmakla birlikte sizleri kesin çözüme ulaştırmak adına farklı bir kaç yoluda yazımızda paylaşıyor olacagız.

  1. Hücresel  verinizin 4.5 g’de yada wifi bağlantınızın bağlı olduğundan emin olunuz.
  2. Cihazına reset atarak başlatma işlemi yapınız.
  3. play store’u açarak sağ üst bölüm de mevcut bulunan 3 tane … seçeğine basarak güncellemeri kaldırma tusuna basarak cihazı fabrika ayarlarına geri dönderiniz.

Root’lu android cihazı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra play store giriş sorunu, sunucu hata çözümü nedir ?

Root’lu android cihazı fabrika ayarlarına system/root opsiyonunu seçerek döndürmenizin akabinde play store giriş sorunu yaşanmakla birlikte; mevcut hesabınızla giriş yaparken de google sunucuları ile bağlantı hatası alacaksınız. Aynı şekide farklı bir gmail ile hesap açmanız durumunda kullanıcı hesabının açılamayacağı ve uygun olmadığı konsunda uyarı ile karşılaşacaksınız.

Çözüm: Orjinal room dosyasını yüklemeniz durumunda sorununuz tamamen çözülecektir.

EBA Canlı Ders Hataları ve tüm hata çözümleri dev arşiv ilginizi çekebilir.

Bu bilgileri uygulayıp sorununuz halan çözülmezse play store destek bölümüyle iletişime geçerek konuyla ilgili detaylı bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir