Hata Çözüm
Hatalarınızın Çözümü Burada!

Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu Hatası

3.470

Minecraft, oyun endüstrisinde şimdiye kadar piyasaya sürülen en popüler video oyunlarından biridir. Oyun 2011’de piyasaya sürülmüş olsa da, hala tüm zamanların en çok satan oyunu. Oyun neredeyse on yıllık olduğundan, oyuncular çeşitli sorunlar ve hatalarla karşılaştı. Bu sorunlar zamanla giderildi, ancak birkaç oyuncu hala bunlarla karşı karşıya. Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu Hatası aldığınız hata ise çözümü bu yazıda.

Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu Hatası

Bu konu oyuncular arasında oldukça popüler. Minecraft düzgün bir şekilde açılmayarak minecraft oyun başlatma başarısız oldu hatası na neden olur. Hata, temel olarak oynatıcıya düzgün bir şekilde önyüklenemediğini söyler. Oyun çöktüğünde hata ortaya çıkar. Bu sorunla karşılaşan oyuncular oyunu bile oynayamazlar.

Oyununuzun neden açılmadığına dair epeyce olasılık var. Bu hatayı gidermek ve düzeltmek için birkaç adımı deneyebilirsiniz. İşte bu hatayı çözmek için yapabileceğiniz bazı adımlar:

Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Yönetici olarak çalıştır

Oyunu yönetici olarak çalıştırmıyorsanız, diğer programlar oyununuzu engelliyor olabilir. Denemeniz gereken ilk şey, oyunu yönetici olarak çalıştırmaktır.

Minecraft uygulamanıza sağ tıklayın ve “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğine tıklayın. Bir uyarı işareti görünürse, evet veya tamam’ı tıklayın. Şimdi oyunu yönetici olarak çalıştıracaksınız.

Java’nın Son Sürümünü Yeniden Yükleyin

Java’nın eski bir sürümünü kullanmak Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu sorununa neden olabilir. Yalnızca Java uygulamanızı güncellemek yerine programı yeniden yükleyin. Öncelikle, Java’yı bilgisayarınızdan kaldırın.

Şimdi, Java’nın en son sürümünü internetten indirin. Java’yı kaldırdıktan hemen sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızdan emin olun. Java’nın eski bir sürümünü kullanıyorsanız Minecraft’ınız artık mükemmel şekilde çalışmalıdır.

Minecraft Launcher’ı güncelleyin

Bazen Minecraft başlatıcınız kendi kendine güncellenmez. Bu gibi durumlarda, başlatıcınızı manuel olarak güncellemeye zorlamanız gerekecektir. Başlatıcı’nın eski bir sürümü Minecraft Oyun Başlatma Başarısız Oldu sorununa sebeb olabilir.

Bu, Minecraft başlatıcınızı açarak yapılabilir. Kullanıcı adı metin kutusunun hemen yanındaki Seçenekler’e tıklayın. Şimdi, “Güncellemeye Zorla” yı tıklayın. Bitti‘yi tıklar tıklamaz Minecraft kimlik bilgilerinizi girin. Oyununuzun hala çöküp çökmediğini kontrol edin.

"<yoastmark

Modları Kaldır

Minecraft’ınıza bir mod müdahale ediyor olabilir. Minecraft’taki çoğu mod, hala devam eden bir çalışma olduğu için hataya sebeb verebilir. Oyununuzda yüklü herhangi bir mod varsa, bunları kaldırmanızı öneririz.

Çok fazla mod kullanmak da oyununuzun çökmesine neden olabilir. Bu nedenle Minecraft’ınızda yüklü olan tüm modları kaldırmalısınız.

Güvenlik Duvarı Ayarlarınızı Kontrol Edin

Güvenlik duvarı ayarları, Minecraft’ınızın düzgün çalışmasını da engelleyebilir. Aynı şey proxy sunucular için de söylenebilir. Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarı ayarlarını bulun. Herhangi bir ayarın veya programın Minecraft’ınızın düzgün çalışmasına izin vermediğini kontrol edin.

Durum buysa, kapatın / devre dışı bırakın. Ayrıca, virüsten koruma yazılımınızın oyunu engellemediğinden emin olun.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Kabul et Gizlilik Politikamızı Oku